pondělí 12. května 2014

Rtěnkový tag

Když jsem si hezky početla o rtěnkách u Lišky a na konci se dočetla o své nominaci, má první myšlenka byla, že to bude rekordně krátký článek. Rtěnky mám tři, používám jednu. Hezký den, milí čtenáři :D
Ale nebojte se, i ten, kdo rtěnky skoro nemá a skoro je nepoužívá, o nich může tlachat na blogu.. :D

1. Kolik rtěnek vlastníš?
Tak ne tři, prohrabala jsem ten košíček úplně vzadu a ejhle! Mám jich sedm! A dva tinty a jeden lesk k tomu!
Tímto děkuji Lišce, že mě přinutila uklidit si ten zapomenutý košíček a vyházet z něj do koše špačky tužek na oči, tři vyschlé řasenky a další nespecifikovaný bordel :o)) jo, jsem prase, vím to a nestydím se za to.. :D

Zde má óbr sbírka:Prohrabání upozaděného košíčku vyneslo na světlo tyto retro poklady:


prehistorická Miss Sporty, tělovorůžová, s tunou třpytek..
jen o něco málo mladší Oriflame Pink Punch, růžová, perleťovo-třpytkatá..
retro Maybelline, pro změnu růžová, třpytky nechybí.. :o))
pokus vybočit z řady, aneb začala jsem číst blogy a potřebuju nude rtěnku: Essence In the Nude, prapodivná nahnědlá, bez třpytek!! Po natření na rty ze mě udělá zombie po mejdanu.. brr...

Feroušek asistoval :o)

Pokus o swatche (vcelku zbytečný, je to růžové a třpytkaté, teda až na tu hnědou..)Dále košíček obsahoval:

Lip tint Catrice a Essence, oba úplně na.. ehm.. na nic, barvy mi nesluší, je to hnusně sladké a celé k ničemu..
Dermacol SoftLips, brutálně perleťová věc růžové barvy.. nechápu se.. :o)


V přední části jedné z poliček v koupelně mi leží tyto tři věci:


Catrice Gentle Nude Is Back, není to růžové! Nemá to třpytky! A nesluší mi to.. škoda, líbí se mi :o(
Předposlední nákup rtěnky aneb "pomóc, potřebuji z mozku vyoperovat to ložisko, které mě nutí kupovat takovéhle hnusy!!!" čili Miss Sporty Lets Dream.. je to prapodivně růžové, je to hnusné, má to hnusný i obal a překvapivě mi to nesluší.. proč jsem si TO koupila? Netuším.. nějaké zatmění nejspíš..


Tadáááá!! Přichází vítěz! Díky eM jsem si zakoupila Alverde Funky Mauve a to je ta jediná rtěnka, kterou používám. Tedy používáním myslím to, že místo balzámu se ráno natřu touhle rtěnkou. Dělá přesně ten kýžený efekt "moje rty, ale hezčí", nevysušuje, nedělá žádnou jinou neplechu a troufnu si i tvrdit, že mi sluší.. ze začátku mi trochu smrděla, ale už jsem si na tu "vůni" zvykla a nevadí mi.Catrice, "fakt nevím proč", Alverde

Tak a osoba, která reálně používá jednu rtěnku pokračuje ve rtěnkovém tagu.. :D

2. Jaká byla tvoje úplně první rtěnka?
Vím!!! Bylo to takové malinké, mělo to růžový obal a i uvnitř to bylo růžové a perleťové.. :o)) a stálo to asi deset korun  a jmenovalo se to Amica :o) pamatujete ji někdo?
Evidentně jsem touhle rtěnkou trvale poznamenaná, ta růžová s perletí je mi zřejmě zaryla do podvědomí jako jediná možná.. jinak si nedovedu vysvětlit, že jsem si furt kupovala růžové rtěnky.. :D

3. jaká je tvoje oblíbená značka rtěnek?
No, tak to si dlouho rozmýšlet nemusím.. vzhledem k tomu, že používám jednu jedinou, tak Alverde.
Ale balzámy, to je jiná!! Nejradši mám ten domácí od mé milé eM, potom všechny ty, které nemají na prvním místě něco ropného, jedu si v Lip Smackers, miluju mangový a jahodový Greenland (ten jahodový zaboha nemůžu najít.. grr..), nepohrdnu ani Rocherama, Baleou, Neutrogenou..

Tohle jsem vyhrabala ze všech možných kapes a kabelek, zdaleka to není všechno, mám jich nejméně jednou tolik různě v šuplících a tak.. :o)


Podobnou sbírku mám i v práci.. Ale o balzámech tenhle tag není, že.. :o)) popojedem..

4. Jaká je tvoje nejoblíbenější rtěnka? Jakou nosíš nejvíc?
Překvapivě Alverde Funky Mauve :D

5. Jaký druh máš nejradši (konzistence)?
To co nevysušuje a pečuje o rty jako balzám, to je pro mě ideál. Alverde splňuje na jedničku!

6.Jaký druh obvykle nevyhledáváš?
Urputně se snažím nevyhledávat růžové a třpytkaté.. :D
Nelíbí se mi matné rtěnky, rty se mají lesknout (ano, jde to i bez třpytek, shimmeru a perleti, já to vím!)
Obdivuju ostatní, že nosí červené, fialové, oranžové rty.. ale není to nic pro mě.. v tomhle jsem konzerva .o) navíc nosím výrazně orámované oči a nerada bych vypadala jako klaun..

7. Která rtěnka je tvá nejnovější?
No, ta Alverde :D mám ji asi dva měsíce.

8. Kolik rtěnek máš momentálně ve své kabelce?
Ani jednu, tahám sebou jen balzámy, v každé kapse, v každé kabelce.. :o))

9. Jak skladuješ své rtěnky?
Na poličce v koupelně, vzhledem k jejich počtu nevyžadují žádné zvláštní skladovací prostory :o))

10. Jaké rtěnky si plánuješ pořídit?
No rozhodně něco růžového s perletí nebo třpytkama!!! :o))))
Někdy v budoucnu bych chtěla nějakou ukrutně drahou rtěnku, třeba Guerlain nebo Dior, protože jsem povrchní pizda a protože by se mi líbilo s ní machrovat :o)))

11. Kupuješ si odlišné odstíny nebo spíš podobné? Jaké odstíny preferuješ?
Pokud to není jasné z předchozích řádků, mám tendenci si umanutě kupovat růžovou. Ale snažím se s tím bojovat a preferuju odstín "moje rty, ale hezčí"

12. Mění se tvá rtěnková paleta s ročními obdobími nebo spíše s příležitostí?
Taky se vám zdá, že v mém případě - Enka = jedna rtěnka, jsou ty otázky čím dál vtipnější? :D
Má rtěnková paleta čítá jednu použitelnou rtěnku, tudíž je neměnná..

13. Ladíš makeup s rtěnkou? Tzn. jemnější líčení očí - výrazná rtěnka a naopak? Popřípadě ladíš rtěnky i s outfitem a lakem na nehty?
Jsem spoluzakladatelka klubu heroinových princezen, takže nosím velmi výrazně namalované oči a k tomu se výrazná rtěnka jaksi nehodí, jak všechny víme :o))
A rozhodně ladím svou rtěnku s outfitem i lakem na nehty!! Už jsem se zmínila, že mám jednu jedinou použitelnou rtěnku? :D

14. Používáš rtěnky denně nebo jen na speciální příležitosti?
Rtěnku používám denně, doslova jednou denně a to celé dva poslední měsíce. Ráno namaluju, u prvního ranního kafe ji sežeru a pak jedu v balzámech.. a speciálně jsem si ji vzala na výlet do Prahy (Mitsuuko může potvrdit, viděla ji! :D) a při této speciální příležitosti jsem ji použila v jednom dni asi třikrát :o)) šmarjá, stává se ze mě rtěnkový závislák!! :o))))

15. Jakou rtěnku používáš nejméně?
Všechny ostatní na fotkách nepoužívám vůbec.. dá se říct, že ještěže tak.. :o))

16. Máš nějakou vysněnou rtěnku, kterou by sis jednou chtěla koupit?
No, tak nevím, jestli vysněnou, ale něčím hnusně drahým bych z rozmařilosti nepohrdla.. jakože ten Gerlén, Diór a tak.. ale jak už jsem psala, čistě pro uspokojení povrchní pizdy ve mě a machrování :o))) ale jedno vím jistě, nesmí to být růžová!!!

Bonus 1. Kolik jsi nejvíc utratila za rtěnku?
No, těžko říct, mým životem prošla spousta růžových rtěnek, ale všechny byly z drogérky.. tak kolem dvou stovek asi..

Bonus 2. Které obaly rtěnek se ti líbí nejvíce?
Minimalistické, elegantní, ne moc přezdobené, třeba ta Catrice je krásná. A líbí se mi takové ty různé vychytávky v otvírání, jsem hračička :o)
Umatlávající se obaly mě nijak zvlášť nevytáčejí, ale nesnáším, když je na čemkoliv nesundatelná nálepka, po které zůstane nesundatelná vrstva lepidla.. grrr..

Bonus 3. Je nějaká rtěnka, kterou sis koupila víckrát?
Muhehe!!! Budete se divit dámy, ale ano!! Tu komunistickou Amicu jsem si koupila snad desetkrát!! Diví se tu ještě někdo, že mě i dvacet let poté drží tendence kupovat si..... ééé.. jaká že to byla barva? A jóóó, už vím! Růžová!! A s perletí!!!

Jak jste na tom dámy se rtěnkami vy? Kolik jich máte? A taky jste dřív nosily něco, co dnes nechápete?
Krásné pondělí všem!


52 komentářů:

 1. ...takže těch rtěnek máš vlastně kolik...? :D
  Pobavila jsi, a to velmi. :)) Ale přimlouvám se za vyzkoušení dalších rtěnek, ideálně nerůžových netřpytkatých. ;)) Já jich mám... ehm, hromadu. :D Asi 30...? A různobarevné! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třicet rtěnek je v pohodě, já jsem jinak strašný hromadič kosmetiky, rtěnky jsou fakt to jediné, čeho mám málo.. :D budu se to snažit napravit a vyzkoušet nějaké jiné než ty růžové, slibuju! :o))

   Vymazat
 2. Enko, tenhle tag ve Tvém podání je fakt super! :D Ale můžu Tě uklidnit, já mám rtěnky 2 a jeden tint. Takže bych na tom byla ještě hůře. Bohužel perleťovo řůžovou Amicu jsem v životě nedržela v ruce (možná bohudík), takže žádná z mých rtěnek se nehlásí k barvě růžová :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Claire, tak to jsi ještě lepší než já!! :o))
   Amica už navždy zmizela v propadlišti dějin, ale jak je vidno, stále je na trhu dost jiných, kterými se dá nahradit.. snažím se jim vyhýbat obloukem :o))

   Vymazat
 3. Pobavila jsi mě po ránu velmi! dokonce i navnadila ke koupi té jedné jediné:) Od Alverde už jednu mám, ale nenosím, protože vysušuje a zalézá do povrchu rtů divně... Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že jsem pobavila, takhle při pondělku.. :o)) a já, že jsem někoho navnadila ke koupi rtěnky? Tak teď jsem se zasmála já :D Verunko, doufám, že to bude něco růžového :o)))
   A tu mou balzámovou Alverde můžu doporučit, což od odborníka na rtěnky jako jsem já, má jistě váhu!! :D

   Vymazat
  2. Jedině růžovou, Enko:) Veronika

   Vymazat
 4. tak to jsem se hodně pobavila :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já, když jsem to psala :D nevěřila bych, kolik toho zrovna já můžu sepsat o rtěnkách.. :o))

   Vymazat
 5. Pobavila jsem se! :-D A asi si tu Alverde taky pořídím. Měj se hezky. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych si tu Alverde nikdy sama nekoupila, zdála se mi strašně tmavá, ale dostala jsem školení od mé milé eM, že se nemám bát a zkusit ji a měla holka pravdu. Není tmavá, je akorát a díky tomu balzámu uvnitř je velmi příjemná. Jen ta vůně je taková, že nemusí každému sedět..
   Hezký den i tobě!! :o)

   Vymazat
 6. Zlatíčko Ty máš prostě dar pobavit, ať už píšeš o čemkoliv a sepsat takový čtivý článek defakto o jedné rtěnce - hele tomu říkám fakt talent od Boha, kolikrát mě nebaví ani články, kde se píše o mnoha rtěnkách, ale toto není fakt tento případ....

  Hele prase nejsi, kdybychom si každá šáhla do svědomí-teda do kosmetické krabky - by se tam našlo "pokladů" a bordelu !-)...plánuju už delší čas uklidit si, ale zatím není nálada...jediný co jsem zvládla bylo asi po dvou měsících umýt štětce a to je na mě fakt prasáctví - já kerá si je pucovala každej tejden...no jo něco se děje !-)

  Ale zas už vím, kam poputuje moje úchylná sbírka rtěnek, pěkně Ti je dovezu a můžeš zkoušet do alejuja co Ti vyhovuje.....
  Kdybych Tě neznala a nevěděla, že rtěnky nejsou nikdy v Tvém zájmovém poli v drogešce už dávno bych Ti jich dovezla tunu, ale tímto je to výzva hehe. A dostalas mě tím, že sis koupila tu Alverdí, a potěšila - ale to víš už :-D....a pěkně jsi mě nalákala, líbí se mi ta barva i to, že má uprostřed balzámek, to ta moje Alverdí nemá !-)
  Hele a někdy vůbec neva, když má člověk výrazně nalíčené oči i rty - jsou příležitosti, kdy to fakt krásně vynikne, ale chápu Tě, že v Tvých preferencích jsou více ty očička !-)..já bych bez namalovaných očí taky nevylezla, bez rtěnky klíďo jo...(no dobře, tak aspoň bez balzámu hihi)

  No já mám teď právě v práci tři rtěnky - a když jsem ráno právě hledala své nejoblíbenější, čím se namatlat před odchodem, nemohla jsem je najít - neva v kabelce mám další tři, kdyby náhodou !-).....no a až v práci jsem zjistila, že moje favoritky jsem nechala všecky v práci...asi je Ti jasný čím se furt patlám že. Hele ale oceňuji Tvoje tipy na balzámy, však víš že i moje holky Tě chvalořečí :-)))....
  Hehe a to jsi tady nevyfotila těch několik balzámů z Douglasu s motivem Cars....(oj, jsem zas něco vykecala, co:-D.....)
  Musím rychle zabalit ty balzámy z iherbu, kdyby Ti náhodou došly balzámky hehe - a prosím hned na ně recenzi paní blogerko, máš úžasné swatche a fotograficky se zlepšuješ den ode dne..ale to mě nepřekvapuje. Si fakt dobrá!!! pac a rtěnkovou pusu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a abych Ti tu moc nekecala hehe - tu Amicu si matně vybavuju, páč ta značka byla jednu dobu snad jedna z mála dostupných na trhu, měla jsem od nich i péči hehe.....ale moje první rtěnka Zlato byla taky kýč jak bič a vůbec mi neslušela - jaká myslíš že to byla? růžová s perletí, jojo!!!!!! Brrrr, řeknu Ti dodnes sehnat krásnou růžovou - děs běs.....prostě jsem ji nesehnala, všecko je to moc růžové a moc shimmero-perleťové...a to už na nás velké holky není...
   Hele a pamatuješ takové ty lepivé lesky na rty s příchutí ovoce v kuličce??? to bylo žrádlo :-DDD

   Vymazat
  2. Dííík Zlatí moje za slova chvály :o)) no a víš jak, to Ty jsi mi promlouvala do duše, že se potřebuju trochu odvázat při výběru odstínu a nasměrovala jsi mě k té Alverde.. a je fakt boží! A opravdu se Ti líbí fotky? No tak to jsem poctěna madam :o) a všimla sis, že jsem zvládla i koláž? :D Dřina celkem :o))) a ten Ferušův čumák byl na polovině fotek, furt mi do těch rtěnek šťouchal a kazil mi kompozici :o)))
   No to si piš, že pamatuju ty lepivé lesky v kuličce!! Vydrželo na na rtech asi tak pět minut a stejně jsem si je kupovala po kilech :o))
   A jeden ten balzám z Douglasu na fotce je, ten žlutý Lip Smacker, druhý je v práci.. :o)) a strašně se těším na ty vínové od Romanky a to víš, že je poctivě zrecenzuju :o))
   Myslíš, že v naší generaci existuje ženská, která neměla růžovou perleťovou rtěnku? :D

   Vymazat
  3. Há, to víš, že koláže jsem okamžitě zaregistrovala a říkala si, Tý jo ta Enka se učí fakt rychle -no jo dřina to je, když máme takové zvědavé asistenty - Shelly mi asistuje při všem i psaní mailu a někdy si přímo sedne na focení objekt....jakože včera jsem se snažila fotit kopretiny ve váze - Shelly to zmerčil a už hup byl na stole a sednul si přímo před tu vázu - prej tlustý sklo, já mám chlupatý sklo :-D...ale i tak jsi to zvládla bravurně fakt - ořezat, vyfotit, nakomponovat - tss to furt říkám, že už jsem objevila hotovou blogerku :-D

   Zlato, estli nějaká ženská naši generace tvrdí, že neměla růžovou perleťku, tak lže!-D
   Já měla těch lepivek taky několik !-)......A jó žlutý Smacker !-)

   Vymazat
 7. Počky, kolik teda je těch rtěnek? A jakou mají barvu? :D

  Alverde Funky Mauve je geniální, taky jsem o ní psala a je to miláčik :)

  Růžovou s perletí jsem taky měla, ne Amicu, ale Labello (sice balzám, ale tenhle maloval jak ďas). No vypadala jsem jak p***, jinak to ani říct nejde :D Brzy mi naštěstí došlo, jaká je to hrůza!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hehe Sabi, to je rébus co? Já ale Enku a její vztah k rtěnkách dobře znám a tak mě to nepřekvapuje a naopak ji musím pochválit, že do toho tagu šla - páč je fakt vtipnej...

   No, jo já se taky bála že Mauve bude tmavý a ráda bych to teda prubla, už mě lákal, když jsem o něm četla u Tebe !-)

   Muhehe a chceš něco vědět, já to Labello furt kajsi ještě mám - ten fakt maluje jak rtěnka, občas jakože si řeknu, že je škoda, že tam leží a zkusím ho a eee, fakt neee.........:-D

   Vymazat
  2. Sabi, to Labelo jsem měla taky.. pochopitelně :o)))
   S Alverde naprostý souhlas!!!

   eMí, není tmavý, přísahám! :o)) určitě by Ti slušel :o))

   Vymazat
  3. eM, já jsem myslela, že ty Funkáče máš taky... No hybaj pro něj!

   Vymazat
  4. Hehe Sabi, já mám Primrose.....a jsem teď v úsporném režimu, ale jakmile mi skončí valím pro nějakou rtěnku :-D

   Vymazat
  5. Óh Enčí, ty víš jak na mě !-).....věřím Vám děvčata a zamyslím se nad tím...sakra pokušitelky jste teda, ale v tomto případě podlehnu tak rááááda :-D

   Vymazat
 8. joo, já jsem si nemohla vzpomenout na svoji první rtěnku a byla to ta retro růžová Maybelline! jak jsem zahlédla ten obal, tak jsem věděla. sice už fakt nevím odstín, ale na 100% to bylo něco nechutně třpytkatého, co mi neslušelo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak vidím, že růžová třpytkatá postihuje nás mnohé napříč generacemi :o))))

   Vymazat
 9. :D :D :D třpytivý růžový :D
  No, mně ta Catrice přijde hrozně hezká :)) Naopak lip tint od Catrice byl jedna z nejhorších věcí, kterou jsem svými rty potrestala (a to mi nic ani neudělaly). A klidně bych udělala podobný tag s balzámy ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, ten tint je ďáblův vynález.. sama nevím, proč jsem ho skladovala.. fakt nepoužitelná hrůza.. a pamatuju si, že jsi o něm psala...
   Ta Catrice je krásná, ale já se v ní necítím.. možná na večer, zkusím jí ještě dát šanci, když jsem se s těma rtěnkama teď tak rozjela :D
   Tag s balzámy? No, promyslím to a možná někde vyhrabu to růžové perleťové Labelo, aby to bylo komplet :D

   Vymazat
  2. Koukám, že můžu být ráda, že jsem ten tint neházela bezhlavě do košíku, když na mě vykoukl z výprodejového stojanu :) Mám podobný výrobek od Essence, jakási stará limitka a ten je naopak skvělý, už teď se netěším až za něj budu shánět náhradu.
   Přimlouvám se za balzámový tag, určitě bude stejně skvělý a vtipný jako tenhle!

   Vymazat
  3. Ale psala - má své čestné místo v propadácích :D http://mademoiselleeem.blogspot.cz/2014/02/10-nejzbytecnejsich-veci-ktere-jsem-si.html
   Néé, růžový perleťový Labelo :D Bože, to bývávala hitovka...

   Vymazat
 10. tak to nemá chybu! :D vidím, že jsem nemohla nominovat nikoho lepšího, páč vtipnější zpracování tohoto tagu jsem ještě nečetla :) a na tu Alverde jsi mě taky nalákala, já už jsem měla na ni reference od Sabči a teď už vím naprosto jistě, že ji taky potřebuju, no ještěže vás mám :D ... jo a že používáš jen jednu? holka, připrav se na to, že jakmile začneš kupovat rtěnky, tak s tím hned tak nepřestaneš! já před rokem taky neměla žádnou a už jsem na dvacítce, tak bacha na to ;) ... ono už jenom najít správný odstín je občas fuška a když už teda nechceš ty růžové třpytkaté ... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lištičko, já jsem ti hned říkala, že si počteš :o))) hele myslíš, že teď začnu nakupovat rtěnky ve velkém? A sakra! :D A neuvěříš, dnes jsem byla v drogerce, mají tam nové nude Lorealky a hádej, po jaké jsem sáhla jako první.. ááno, po růžové :D já to mám fakt někde v mozku zaryté.. ale jsem šikovná, nekoupila jsem ji, začínám se léčit :o)))

   Vymazat
  2. jsem se na ty lorealky taky dneska dívala a víš co? klidně jsi ji měla vzít, vypadají všechny úžasně! ;) já teda půjdu spíš do těch oranžovějších tónů, ale shimmer tam určitě nebude, neboj :D

   Vymazat
  3. No já nevím.. mě se to na ruce třpytilo dost.. ale víš jak, ty zatr. zářivky.. říkáš, že vypadají úžasně? Mám se na ně zajít podívat ještě jednou? Tak takhle to začíná??? :D

   Vymazat
  4. :D :D :D přesně takto to začíná! ... bych to normálně zkusila na pusu, ten tester nejdřív (pokud teda nejsi citlivka), já se toho nebojím, pokud není vyloženě opatlaný, navíc se dá utřít kapesníčkem (to jsem okoukala v Douglasu, když se mi věnovala paní vizážistka) ... a pokud si tam nevybereš, tak určitě zajdi do Rosmanna okouknout ty černé Essence rtěnky, tam třpytky nehrozí, pro začátek jsou levné a já je doporučuju, kudy chodím ;)

   Vymazat
  5. Ježiš cože Essence rtěnky? Chjo, jak jsem essence neměla ráda, tak se mi začíná podezřele množit zboží této značky doma a všecko fakt moc fajn za luxusní ceny :-) - dobře rtěnku prubnu časem už z hecu - dá se třeba srovnat s GS? má aspoň lepší obal? hihi

   Vymazat
  6. obal má 100x lepší, to Tě můžu ujistit, dokonce na Essence hodně povedený ;) je černý, matný a uprostřed má proužek s barvou odstínu a na samotné rtěnce je "vytisklé" logo Essence, takže doporučuju aspoň k obhlídce ;) navíc je taky docela hydratační, sice míň jak Gábina, ale rozhodně rty nevysušuje, mám jeden kousek a plánuju určitě další, za 60 Kč nekup to ;)

   Vymazat
 11. Tož ale toto je těžce fundovaný rtěnkový článek. Teď jen co si z toho odnést...? Asi hlavně dobrou náladu, protože tak široký úsměv jsem dlouho neměla. A jdu si dát rtěnku. V taštičce mám dvě ;).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evelínko, jsem potěšena, že jsem ti způsobila široký úsměv :o)) a kdybys chtěla něco vědět o rtěnkách, zejména růžových, klidně se ptej.. ráda poradím :o)))))

   Vymazat
 12. Boží tag :-) Musela jsem to spočítat a vlastním jednu rtěnku, dva lesky, jeden barevný balzám a dva bezbarvé. Si vůbec nepamatuju, jestli jsem si nějakou rtěnku někdy koupila, ale ne, vlastně jo, měla jsem období, kdy jsem nosila tmavěhnědé rtěnky (jo, vypadala jsem úžasně :-) ) a vybavuju si Giordani od Oriflame. Pak dlooooouho nic, pak mi kamarádka dala Chanel, který jsem fakt strašně chtěla nosit (protože Chanel, chápeme, že..), jenže já mám hodně výrazný oči sama od sebe (často vypadám jak heroinová princezna i bez dotyku makeupu), takže na mě byla prostě moc výrazná. Teď je u Mitsuuko :-) Poslední a konečně úspěšný pokud má na svědomí trb, která mi věnovala rtěnku od Cosm'etika, které je sice též hnědá, ale transparentní a vypadá tak dobře a má tak úžasnou texturu (dělám to samé - rtěnka jednou denně ráno místo balzámu), že jsem si pořídila backup, protože ji samo přestali dělat, že... Nicméně nové odstíny jsou krásný a kdybych se někdy přenesla přes svoji fóbii, že s výraznými rty vypadám jako štětka, tak jdu určitě do nich, navíc ty nový zelený obaly jsou prostě boží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chanel chápeme :o)) ten bych brala i růžový :D
   Žíš, hnědé rtěnky jsem kdysi taky zkoušela, ale i já jsem měla dost soudnosti, abych s tím nechodila mezi lidi, to byl na mém obličeji fakt děs :D
   Ty vypadáš jako heroinová princezna i bez namalování?? Tak to z tebe asi uděláme předsedkyni :o)))

   Vymazat
  2. Hlavně po večírku, který se překlopí do raníčku a když mi dojde hnědá henna a mám jen černou :-) Je fakt, že na blondýně musí hnědá rtěnka vypadat dost specificky :-))))

   Vymazat
  3. No jo Renča má opravdu uhrančivý pohled a tmavý vlasy - myslím, že předsednictví heroinek jí bude móc slušet...
   Hm....Chanel, jo brala bych i Dior !-)....ale vystačím si i s Astorem hehe...ovšem v hnědé rtěnce bych vypadala asi jako zombík, mě nesluší ani nic dofialova a tmava, mám rudý rty a kdykoliv si koupím něco trochu tmavšího najednou s tím vypadám o deset let starší...a to nechceme že !-) - teď jsem zkoušela hnědý laky na nehty a eéééé...

   Vymazat
 13. Tenhle tag nemám ráda a automaticky ho přeskakuju...jsem rada, že tentokrát jsem to neudělala. Naprosto skvěle zpracovaný ;) Fakt jsem se pobavila :D
  Rtěnek doma pár mám, ale nenosím je :D Občas nějakou koupím, že se mi líbí odstín a tak zkouším jaké barvy mi sluší. Zatím jsem ale nenašla žádnou rtěnku,která by mě dokopala k nošení. Prostě by mě to neustálé hlídání nebavilo. A ani nemám tvar rtů, na který bych potřebovala upozorňovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu, jsem ráda, že ses pobavila :o)
   Já rtěnky nenosím i proto, že jsem zvyklá se natírat balzámem x-krát denně naslepo a to by se rtěnkou asi nešlo :D

   Vymazat
 14. Já jsem svou sbírku dokumentovala asi před rokem a to čítala 27 kousků...http://www.alenis.cz/rtenkovy-special/ od té doby jich zase pár přibylo ale nejoblíbenější značka je určitě Catrice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezká sbírka!! Já sbírám v podstatě všechno ostatní.. pudry, řasenky, laky... o pečující kosmetice nemluvě :D ale tak je to hezký koníček, že? :o)))

   Vymazat
 15. Líbí se mi, jak celý tag pojednává převážně o jediné rtěnce :D Ale rozumím tomu, moje sbírka barevných patlátek na rty čítá celé čtyři kusy, z toho jednu, která mi nesluší a jednu tmavě fialovou (překvapivě její koupi nepředcházelo zatmění mozku, pořídila jsem ji úmyslně), kterou používám jen na lehký nádech přes jinou rtěnku, takže v reálu mám vlastně dva kusy.
  Funky Mauve se chystám pořídit hned jak dopatlám svoji současnou "moje rty, ale lepší" rtěnku. Tyhle odstíny jsou moje oblíbené. Ta alverdí musí být asi něco extra, když ji zmiňuješ skoro v každém bodě :D
  Catrice má super obaly, ale zatím jsem nenarazila na odstín, který bych chtěla nosit a přece si nebudu kupovat rtěnku jen za účelem kochání se obalem. Možná se mi poštěstí až budou příště inovovat sortiment.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já se dost nasmála, když mě Liška nominovala, co jako budu psát, když používám jednu rtěnku :D
   Co se Catrice týká, jsem v klidu, protože ten jeden jediný stojan, co v Ostravě byl, zrušili, tudíž jsem nedobrovolně mimo pokušení..
   A bohužel se musím přiznat, že už jsem si pár věcí koupila jen kvůli obalu.. ale snažím se to nedělat :o))

   Vymazat
  2. Enko: Zlatí tak jsme v klubu povrchních pizd že, takže občas věci kupujem kvůli obalu - úplná normálka....jednou za čas se to prostě stane..oooops !-)...však víš, jak se mi líbí Guerlain jen kvůli těm obalům škoda že nestojí jako Essence hehe - nebo aspoň LÓreál :-D
   Třeba právě obaly má děsné GS ale ty rtěnky jsou máslíčko uááá, dám Ti koštnout...ale obal fakt na prdlajs!

   Vymazat
  3. Hihi, tak zrovna po Guerlain rtěnkách pokukuji právě kvůli tomu obalu :) Když už drahou kosmetiku, tak ať je krásná!

   Vymazat
 16. Nejdřív jsem nosila takový ty strašně tekoucí a lepivý průhledný lesky. Dloooouho přes pubertu. Pak jsem nějak dospěla a po dvacítce najela na rtěnky. Miluju řvavě červený, ideálně v matu. :-) Začala jsem si na rtěnkách ulítávat, v dekorativce jsem na ně zatížená suverénně nejvíc, všude je dlouze očumuju, prohlížím, tvrdnu u stojanů, baví mě to a nenakupuju je po tunách jen díky tomu, že skončím svůj výběr vždycky u podobnýho řvavě červenýho odstínu (myslím si, že mi ale fakt sluší a fakt to nosím i na běžný dny), takže usoudím, že to nepotřebuju, abych měla doma desítky rtěnek ve skoro podobným odstínu červený. (Sice jen "skoro" a já to vím, ale reálně na mých rtech fakt nikdo rozdíl nepozná, no.)
  Aktuálně hrozně toužím po fialové rtěnce, nejblíž mé vizi je asi odstín Vamp it z řady rimmeláckých rtěnek od Kate Moss (ta klasická, s černými obaly, ne matná série v červené). Sice bych ještě ideálněji fialovou v matu (mat miluju i v lacích na nehty), ale objednávat přes net, natož ze zahraničí, se mi to nechce, tak stále číhám, že někde v drogerii objevím zapadlou alespoň tu Kate.
  Balzámy nosím taky, z nutnosti, protože jinak mám rty do krve, balzám mám vždycky v kabelce a doma neustále po ruce.

  OdpovědětVymazat
 17. Enko, špica tag, královsky jsem se pobavila :)
  Já rtěnky používám asi méně než ty, za to jich mám asi mnohem víc. Žádnou ale růžovou s perletí :) Já toužím po výrazných rtěnkách, takže si vždycky koupím nějakou takovou... až na to, že jakmile na libovolnou rtěnku jen pomyslím, rty mi trochu uschnou, a jakmile z nějaké rtěnky sundám vršek, na rtech se mi prorýsují rýhy s šupinkami, že bych je z fleku mohla použít místo struhadýlka na česnek... A může být sebevíc hydratující,
  Každopádně tvůj tag asi četlo celé Brno, protože když jsem se cestou od doktora stavila v DM a koukala jsem na tvou Alverde, usoudila jsem, že vypadá dost balzámovitě a přitom zajímavě... a krom prakticky zmizelého testeru tam nebyla ani jedna jediná... Takže si ji budu muset koupit někdy později :) Díky za inspiraci :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám všem za zastavení a že věnujete svůj čas napsání komentáře. Moc mě taková zpětná vazba těší!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Translate