středa 5. října 2016

Moje spotřebované září/ "final impression" aneb #spotrebovavamsemou

Milé čtenářky,

všem vám moc děkuji, že jste mi pomohli v září se spotřebou.
Moc mě potěšilo, kolik z vás akčních žen zareagovalo na mou výzvu na instagramu, to se úplně jinak ty lahvičky a pytlíčky spotřebovávaly. Prostě to kolektivní vědomí má sílu hecnout naše osobní rozšafné já a trochu si srovnat šuplíky a priority.
V dnešní době plné motivačních slov je třeba už spíš nekecat a víc dělat, a to se nám povedlo dokonale! Když jsem na instagramu viděla vaše fotografie se spotřebovanými produkty, fakt mě to neuvěřitelně nakoplo, obzvlášť když jsem zjistila, že moje vlastní spotřeba je vlastně podprůměrná :-))).

zdaleka jsem nedosáhla na výherní počet, ale jsem na svých 17 ks +2 sačetky fakt pyšná

 Ale myslím, že jsme se všechny krásně hecly v rámci našich osobních možností a musíme se pochválit.
Já vám totiž musím prozradit, že jsem zoufale nesoutěživý typ, což teda v životě není žádná výhra haha. Protože když nesoutěžíte, nemůžete logicky vyhrát, že jo :-D.
A když jsem viděla pohromadě vaše fotky s tolika spotřebovanými produkty, vyhecovalo mě to snad ještě více než na samotném začátku září.
Probudily jste ve mě dřímající soutěživku!!!!
No nevím, jestli překonám vaše rekordy, osobně mám pocit, že jsem se v září fakt překonala a teď mám pro změnu pocit, že nevím, co bych spotřebovávala, ale známe to - vždycky se něco najde a člověk pak v návaznosti na to, i tak nějak rozumněji nakupuje...Prostě win win!

Nejraději bych vás všecky jednotlivě odměnila, škoda, že na to nemám kapacitu - ale věřím, že odměnou je vám ten samotný pocit satisfakce, který jsem zažila taky. Nehledě na to, že si teď můžeme koupit nějaké prima náhradníky.
Každá ta prázdná pikslička mě uspokojila a nejvíce asi ty produkty, co jsem doma měla léta a dlouho jsem nebyla schopna je dorazit.
No a teď, když jsem se tak rozjela, budu muset spotřebovávat poctivě a pravidelně pořád. To si teda slibuju! Ne, že bych o tom pokaždé napsala, ale občas nějaký "final impression" asi bude.


už se těším až to všechno poletí do tříděného odpadu :-), 
aneb plná taška ze Sephory, ale nikoliv s nákupem

A teď mrknem, co všechno jsem vyprázdnila, a jestli to stálo za to anebo ne - takové mini recenze v duchu posledního rozloučení.
Pojďme na to.


Očista těla:
Sprchové krémy Dove Go Fresh - znáte to asi taky, že se v domácnostech nebezpečně hromadí sprchové gely. Dostáváme je totiž dost často jako dárky (jsme doma tři ženské, tak to můžete násobit do aleluja). Jediné drogerkové sprcháče, které teda rovnou neleju do pračky (byť občas mi to v ní pěkně pění :-) či s nimi neperu ručně prádýlko, jsou právě od Dove, ale zase i tady to není vždycky pravidlem, co se týče jejich šetrnějšího složení.
Určitě méně vysušují než většina naprosto běžných sprcháčů komerčních značek z drogešky, ale na stupnici šetrnosti jsou pořád i tak nízko na rozdíl od dražších kvalitnějších přírodních věcí. Někdy prostě nejsem schopná řešit sprcháč a koupím něco levného, a co je zrovna nejdostupnější. Nebudu přece předstírat, že ne. Ale jsem fakt ráda, že jsem je spotřebovala!
Pokud máte rády sprcháče Dove a chcete zároveň něco relativně šetrnějšího z drogešky, tak mrkněte vždycky na složení, jestli tam nejsou SLS (sodium laureth sulphate), respektive spíš na jakém místě v pořadí jsou - platí: čím dál tím líp.
Okurkový sprcháč jsem koupila a SLS nejsou přímo na prvním místě, takže to může mást, že neobsahuje sulfáty, musíte se k nim prostě "pročíst", většinou tam bývá někde schovaný třeba uprostřed složení.
Ten fíkový sprcháč jsem dostala a tam už jsou SLS rovnou na prvním místě - a přitom je to stejná řada - je třeba být ve střehu.....Pro sušenky a citlivky nic moc. Sulfáty jak známo příšerně vysušují. Ale najít je někdy ve složení znamená mít doktorát z chemie (a dobré oči). Objevila jsem prima stránky, kde najdete různé složky a můžete si přečíst, co znamenají, případně jejich další názvy. Když se podíváte pod kolika názvy se skrývá tajemná zkratka SLS nestačíte se divit. Nic, já se radši vrátím k těm dražším věcem od přírody, obzvlášť teď v chladu, kdy mi k vysušení stačí málo....

Facelle intimní sprchový gel privátní značka Rossmann - mě mile překvapil už při jeho koupi a vydržel nám strašně dlouho, a není to tím, že bychom se myly málo :-D 
Stačí ho jaksi fakt maličko a složení má echtovní a v porovnání s cenou a ostatní nabídkou v drogériích je prostě naprosto dostačující.
Jediné, co mě irituje je obal. Pokud zrovna nebudu mít cukání zkoušet jiné věci, ehm určitě si ho koupím znovu (doufám, že ho mezitím nepřeformulovali, zásadně nezdražili apod.), ale přeliju ho do dávkovače, protože takhle vylejete vždycky spoustu produktu zbytečně. Ono ani nejde o to ušetřit tady penízky nebo produkt, spíše se mi to příčí tak nějak z toho ekologicko-filozofického hlediska aka zbytečné plýtvání, to si pak tím množstvím můžu rovnou umýt celé tělo, ne...
Recenzi jsem psala ZDE v lednu 2015 a až teď jsem produkt spotřebovala!!!

Balea Luxury Golden Glamour je sůl do koupele. Tu mi trvalo spotřebovat dlouho, byť je to mrňavé baleníčko, mmj. z objektivních důvodu, protože mezitím jsem zbourala vanu a pořídila si sprchový kout.. Ale na extra koupel nožiček při pedi, mňamka. Příjemně hřejivě voní po pačuli a vanilce, to je taková ta vůně na zimu, co vás rozmazlí, a přitom to není žádná zabijárna. A já jsem člověk, co těžké vůně opravdu nevyhledává. Škoda, že jinak má tato řada vesměs produkty s SLS...., ALE dnes jsem objevila peeling téhle řady, a na komerční drogerii neměl vůbec špatné složení, hmmmm.
Každopádně pokud milujete koupele voňavé tak vyzkoušejte, je to za pár korunek malé balení, tak na dvě koupele maximálně (těla nikoliv nohou), takže když vám to nesedne, není to žádná povážlivá ztráta. A je to myslím i prima jako malý dáreček, balení se tváří opravdu luxusně.


Péče o vlasy
Henne Color Mahagon - je produkt, který pravidelně spotřebovávám každé dva měsíce, je to moje stálice už dva roky a nehledám zatím jinou záležitost. Vlasy mi hodně narostly, takže při pravidelném měsíčním barvení mi opravdu vystačí jen na dvakrát + k ní přidávám ještě práškový kondicionér Amla. Henne má pro mě skvělou pigmentaci, i když vím, že ne všem vyhovuje a nechytá stejně dobře všem, ale tak je to se vším...
Já mám hodně šedin (záležitost genů), první šedivák přišel na svět s mou druhorozenou dcerou v mých 26ti letech. Teď už mi šediny vytvářejí efektní melír, kdy henne na ně chytá více sytě zrzavo-červeně než na zbytek tmavohnědých vlasů, ale mě se tohle hipster zbarvení líbí. Je to sice patlačka a sprchový kout je zprasený, jako kdybych si v něm umývala zablácené gumáky, ale to je přijatelná daň za přírodu - na svou citlivou hlavu si chemii už nikdy nedám a barvit prostě musím. Totiž den, kdy své šediny naplno přiznám, nenastal a ještě dlouho nenastane :-) Už jsem požádala dceru, aby mi v Ostravě koupila nové balení.

JMO John Masters Organics citrus a neroli detangler aneb hříšně drahý kondiš, fuj! Jsem snad měla vlčí mlhu? Nebo jsem byla extra psychicky deprivovaná? Asi jo. A měla jsem asi tehdy více peněz na utrácení, jinak si to neumím vysvětlit.
Kondiš za pětikilo už fakt nikdy ne. K tomuto tvrzení mi postačil fakt, že kondiš z půlky plný postával v mé koupelně přes dva roky!!!! Jak mi přišel ze začátku úžasný (při přechodu z komerční drogérkové kosmetiky na přírodní to tak fakticky asi bylo), tak teď po těch letech mě vůbec nedojal.
Pamatujete ten boom, kdy k nám z USA přišlo JMO? Jako jo, kondiš je to dobrý, kvalitní přírodní, ale poměr cena/výkon je totálně vedle jak tá jedle..... Během měsíce září jsem si vypatlala na vlasy různé druhy kondišů v rámci debordelizace/spotřeby a JMO teda žádný pocit zázraku na mých dlouhých vlasech nezanechal...Je fakt, že nezatěžuje vlasy, což já vítám u kondicionérů potažmo šamponů hodně, protože mám vlasy těžké a dlouhé, jenže to je jaksi málo za ty peníze, ne? 

Sante Henna Volume - šampon Bio henna and beer -  Pivo a henna! To přece nemůže být špatné! Tenhle šampon jsem si koupila v biooo na popud jedné mé čtenářky v době, kdy jsem byla vzteky bez sebe, že mi v dm zrušili šampon Alverde s hennou, který mi vyhovoval. Šampon Sante ho v klidu nahradil byť za větší penízek. Nezatěžuje vlasy, což je opravdu bonus, a tím také vytváří to "volume" i na mých těžkých delších vlasech. Musím říct, že mi byl sympatický a ráda jsem ho používala. Spotřebovala jsem v září,  cca 2 měsíce od koupě. Určitě si ho nechám na seznamu, až budu mít chuť se k němu vrátit, protože za to stojí - poměr cena/výkon slušný....
Ale teď mám období, které jsem strašně dlouho neměla (vynecháme období kupování kondišů za pětikilo, jo), mám totiž velkou chuť zkoušet a střídat vlasové věci. Po pěti letech, kdy jsem měla vlasy ze začátku cca 3 cenťáky dlouhé (nikoliv dobrovolně) a pak to tak nějak rostlo a průběžně se to pořád stříhalo nejdýl na mikádo.....,  mám teď vlasy dost dlouhé a cítím, že potřebují hýčkat a pěstit. Půjdu tedy hledat nové produkty, jak jinak než v přírodním oddělení. Hlavu mám jen jednu. 
(PS: malinko změnili obal, zde máte aktuální obal šamponu, kdybyste ho třeba hledaly jako já na prodejně, liší se trochu od fotky na eshopu)


Péče o tělo
Alverde je nejdostupnější přírodní značka v drogerii, takže asi není divu, že se tady objevuje hojně. Je fakt, že už spíš hledám u jiných značek, přeci jen se v té nízké ceně často odráží i levné ingredience, kdy vše pomalu začíná stereotypně (a není to jen výsada Alverde za málo peněz!) - voda, glycerin, alkohol...Já se svou suchou a citlivkou tuhle formulaci snáším hůř. Ale i zde najdete výjimky, které potvrzují pravidlo. Dneska uvidíte spíš ten průměr, ale pro normální a nenáročnou pleť to klidně může stačit, za ty penízky. Měla jsem takové pravidlo, že v péči o tělo nemám takové nároky, ale třeba s přicházející zimou a přibývajícími léty se prostě chtě nechtě ty nároky pořád zvyšují...ach jo.

Alverde krém na ruce intensiv s granátovým jablkem - je to výživný a velmi příjemný krém na ruce. Jednu dobu jsem ho měla i v kanceláři, kde byl  "office friendly". Dost mu teď šlape na paty velice podobná konkurence z Rossmanna krém na ruce Alterra taky s granátovým jablkem. Ten má maličko příjemnější, méně mastnější přesto výživnou konzistenci. Tuším, že i složení má Alterra malinko lepčí. Ale cena je skvělá u obou a doporučuju je stoprocentně raději místo všech běžných komerčních značek. Já třeba fakt nesnesu na rukou "silikonové rukavice" nebo silný glycerinový nános, tohle všechno mě akorát vysušuje a dráždí a dlouhodobě to takhle působí i na normální pleť, to si musíme říct na rovinku. Alverde či Alterra - koupím zas a znova....

Crabtree and Evelyn Gardeners Hand Therapy - opět krém na tlapky. U nás doma je totiž krémů na ruky hodně - hm, asi ne tolik co sprcháčů, ale je jich dost. Toto je samozřejmě produkt dražší značky z UK, kterou tam seženete např. v Marks and Spencers. Je to příjemně formulovaný krém, hezky se vstřebává a vyživí, já ho používala na noc. Je silně parfémován, což je bonus navíc, u krémů na ruce to nijak nepotřebuju, ale zase ráda jsem tu vůni čichala, to uznávám. Obal je krásně retro, ale taky krásně nepraktický. Pokaždé! pokaždé mi ten odšroubovaný prťavý uzávěr vyklouzl z namazaných rukou a spadl, a na to fakt nemám nervy.....Celkově mám tyhle tuby ráda, protože v nich přírodní kosmetika déle vydrží, ale spíš mám raději obaly, které dělá např. Weleda, která má ty uzávěry bytelné a šikovnější...Jako zpestření je to ale moc prima krém, byť si myslím, že poměr cena/výkon není vyvážený.

Alverde tělový peeling Měsíček - tento produkt u mě taky strávil rok života než jsem ho spotřebovala. Sice je hezky krémový a zároveň intenzivně obrušovací, má v sobě hrubší částečky, které pleť vyhladí jako dětskou prdelku, ale nějak mě po čase přestal bavit, ehm. No prostě, bylo ho hodně a moc extra nevoněl a já to peelingování pak začala dost flákat - jednou za měsíc a stačí.... 
Přiznám se, že u tohoto druhu produktu potřebuju mít nejen košer složení, ale i tu přidanou hodnotu - krásnou intenzivní vůni, kterou třeba u krémů na ruce nepotřebuju. Zjistila jsem to právě ve chvíli, kdy jsem se s tímhle peelingem už nudila a zároveň dostala voňavý vzorek peelingu od Body Shopu,  a ten tak božsky voněl, že jsem ho chtěla používat pořád. A znáte ten pocit rozmazlování - to mi tady u Alverde prostě chybí. Přitom je to peeling jinak funkčně úplně pohodový s přírodním složením. Asi nastal čas prostě na střídačku, se v životě stává ne? :-D Jsem opravdu ráda, že jsem mu "koukla na dno".

Alverde krém na nohy - Prostě jsem hledala krém na nohy v drogérii a našla tenhle. Voněl mi a koukala jsem, že složení má prima, lepší než ostatní kámoši v regále, tak jsem ho vzala. Nebyl špatný. Já používám krémy na nohy každý den, protože trávím osm hodin v práci v obuvi, což od podzimu do jara není úplně komfortní. Od krému na nohy potřebuji, aby tuto skutečnost mírnil, léčil nožku, opečovával ji, deodoroval a bránil ji, aby nechytla v těch uzavřených "prostorech" nějaké nešvary - plíseň a bakterie atd...
Krém se skvěle vsakuje, takže na něm neuklouznete na podlaze, deodoruje relativně solidně, hydratuje, ale to je vše. Neléčí, nebrání bakteriím atd. A to jsem si uvědomila zase ve chvíli, kdy mi jaksi konkurence Weleda poslala jejich krém na nohy, který splňuje všechno, co chci! Ale samozřejmě za dvojnásobnou cenu (a nejsem si jistá, jestli je běžně v drogérii k mání, to zjistím, až mi Weleda taky dojde) Takže Alverde za tu cenu neurazí, někomu to prostě stačit bude, mně to nestačí. 


Péče o pleť
Tady to vezmu už zkrátka. Kdybyste se chtěly extra na něco poptat, tak se klidně ptejte v komentářích - vidím už teď, že ty finální imprese jsou velmi obsažné.
Co se týče péče o pleť, produkty nestřídám moc často díky mé citlivce pleti, tím pádem nemám moc pootvíraných věcí,i sačetky zkouším velice opatrně, tím pádem toho tolik nespotřebuju během jednoho měsíce.
Když mi něco vyhovuje, tak to prostě používám a točím opakovaně, a když mám chuť na změnu, tak složitě a opatrně hledám novinky....
Co mě fakt nadchlo je právě sačetka s Caudalie Sorbet Vinosource, kterou jsem měla v časopise Glamour z UK. Tohle je naprosto hydratační bomba, kterou ocení každá pleť, úplně jsem pokaždé cítila, jak se do pleti vpíjí život. Tohle už jsem dlouho u žádného produktu tak intenzivně nezažila. Hydratace za 23 liber plné balení na lookfantastic.com (cca 750 Kč chjo). Asi do něj časem půjdu, pokud v našich vodách neobjevím něco adekvátního, i když si nedělám iluze, že to bude extra levnější....Problém totiž je, že já už levné krémy prostě kupovat nemůžu, a když mi vyhovuje něco za dvě stovky skáču metr dvacet. Moje pleť totiž není tak bohatá, abych ji mohla kupovat levné věci. Potvora jedna rozežraná...:-))

Oční fluid - Eye care fluid Rose Martina Gebhardt je věc, kterou jsem používala celý rok! A hrozně ráda! Za tu cenu kolem 600 Kč to ekonomicky vychází skvěle, byť teda já jsem ho dostala k recenzi, kterou si můžete přečíst ZDE. A ověřila jsem si, že až ho budu chtít znovu, že za ty penízky prostě stojí. Podotýkám, růže v této formě mi vůbec nevadí, vůně je jemná, vyprchá rychle, tudíž není obtěžující.

Arganový krém Nobilis Tilia - tento krém mám v mini balení vzorečkovém, hrozně mě totiž zajímal, protože složení má velice hezké a je moc příjemný na pleť. Jeho cena je zhruba kolem 450 Kč a není tedy lidová, ale složení je opravdu krásné za ty peníze, si myslím já. Uvidím, jestli do něj půjdu třeba na jaře, je takový lehounký, já teď potřebuji zimní kožich na svou pleť :-D Určitě jsem si ale tento krém zapsala na seznam přání.

Weleda Cold Cream -  krém do chladu za slušný peníz. Když budu sahat hluboko do peněženky, mám pořád tuhle volbu, ještěžetak! Tenhle krém je dostupný v drogérii dm a stojí kolem 260 Kč. Je hutnější to ano, je přece do zimy, ale roztírá se hezky a fakt mi vyhovuje, voní po růžích, na což mě s ohrnutým nosem upozornila Enka, mně tohle voní, takže neřeším, někdo to řešit bude. Jsem ráda, že se k němu případně můžu vrátit, kdybych neobjevila nic nového. Tohle bude stejně jako Skin Food od Weleda prostě inventář kosmetické výbavy. Jak jsem psala, střídám velice opatrně.
Psala jsem o něm ZDE

Prej stručně, ach jo!! Seberte mi někdo tu klávesnici.
No takže ve vypotřebované piksle od MG Rose lotion byla citrónová voda od Hádka, kterou jsem si přelila do dávkovače - velice příjemná věc! V piksle od Ilcsi byl můj DIY čistící olej, který miluju (návod ZDE) a ve skleničce s kapátkem byl čistý sezamový olej, který střídám na čištění s tím mým diykovým, a který občas používám i na krém jako péči (ale o tom detailně fakt někdy příště)


Spotřebovávat dekorativku fakt neumím - teda kromě vzorků a řasenek. Řasenky mi jdou nejlíp..
Maličká Clinique High Impact Mascara je moje stálice už několik let, nahradila ji další miniaturka. Na cestování ideál a dělá mi hezké řasy. 
Ale pozor, měla jsem ji i ve velkém balení, které mi dovezla kamarádka z USA za "friendly" cenu  a musím říct, že jsem byla zklamaná: velká verze zdaleka nevydrží více než ta malá - vydrží cca stejně 2-3 měsíce. Stejný dojem z velkého balení řasenky jsem si přečetla i na jednom ze zahraničních blogů, kde mi mé zklamání potvrdili - vypadá to tedy, že nejsem jediná, kdo má tento dojem. Takže nemusím brečet, že ty velký mrchy jsou tak drahý, protože mi stačí ty malinkaté a ty mě nezklamaly nikdy!
Narozdíl od Bourjois City Radiance, který mě ve vzorku nijak neuchvátil. Ano, musím říct, že ten radiance efekt byl docela wow glow, ale ve finále mám prostě nejraději svoji stálici Healthy Mix Radiance Reveal a nepotřebuju tyhle novinky.

A už fakt končím. Moc se omlouvám, že je článek tak příšerně dlouhý, ale ta spotřeba byla taky dlouhá. Už tady chvíli nic takového nebude, nebojte se. Ale doufám, že jste si tady narolovaly, co vás zajímalo a třeba jste něco nového zjistily. 
A co vy - dávám vám spotřeba zabrat anebo jste vzorné spotřebitelky?

Mějte se moc krásně!


13 komentářů:

 1. Krásný článek, na té články se vždycky moc těším . Moc pěkné produkty a jsem ráda, že JMO nestojí za to, sice utrácím pomalu totéž za konvenční péči na vlasy,ale zatím jsem s nimi vždycky spokojená , efekt na melírované vlasy mi zatím stejný nepřinesli žádné přírodní věcičky. A krém na ruce s granátovým jablkem mám akkorát nově takže testuji, testuji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Jani, to mě opravdu těší!!! Je pravda, když sečtu všechnu péči o vlasy, tak ty "náklady" nejsou nízké, ale zase proto si říkám, že jeden produkt nemusí být tak "přehypovaný" a drahý, když lze nalézt i lepší za lepší cenu. Tak doufám, že granátové jablíčko potěší na ruce :-) Hezký den přeji!

   Vymazat
 2. Z tvých produktů znám ten intim gel. Mám ho moc ráda a souhlasím s tebou, že se ho vyleje vždycky moc. Měla jsem taky měsíčkový peeling Alverde, byl na mě docela drsný a moje plet po něm zrudla. Musím tě začít sledovat na IG, at jsem příště v obraze :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se nám oběma ten gelík tak osvědčil. Je fakt, že ten peeling je krémový, ale teda ty částečky jsou fakt drsný, se divím, že to moje sušší pleť vůbec snesla - na těle jsem asi ještě odolnější :-D Sleduj, sleduj - plánuju zase vymyslet nějakou novou originální soutěž a je fakt, že na tom instagramu se to vymýšlí nějak líp :-) spolu s těmi fotkami...Hezký den!

   Vymazat
 3. Ty mas vzdy take optimista clanky.. :-) V tejto vyzve som tentokrat zlyhala na plnej ciare.. Sice som na cestovacku so sebou netahala plne balenia produktov a tym padom za obet padli vsetky vzorky, ale zato som nesetrila na nakupoch, bo mozno dalsia prilezitost uz nebude, vsakze.. A rozpracovane balenia su ako hrncek var.. Ale zase si ich clovek uzije dlhsie.. posielam srdecny pozdrav.. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko to mám fakt radost, že Tě články pozitivně naladí :-* Jaké selhání, když máš všechny vzorky spotřebované :-))) Úplně chápu, že cestování je skvělá příležitost spíš nakupovat než spotřebovat - to je v pořádku, obzvlášť když je člověk opravdu v destinacích, kam se zas jen tak pravidelně nepodívá. Já selhávala ve spotřebě dlouhodobě a musela jsem s tím konečně začít něco dělat i díky plánovaným změnám !-), kdy se opravdu musím zbavit spousty věcí - a přiznávám, že tohle neustálé třídění fakt někdy bolí :-D Děkuju za milý pozdrav a oplácím s velkou radostí!!!!

   Vymazat
 4. Pěkná spotřeba.. Sprchové gely Dove používám, nevysusují a jsou příjemné. Tu koupel Balea si furt chci koupit, a vždycky si na ni vzpomenu až doma :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Jano! :-) Dove jsou opravdu jedny z nejpříjemnějších sprcháčů z drogerie tou texturou, a pokud člověk nemá velké problémy s kůží, bohatě to stačí. Já si na tu koupel taky vždycky nevzpomněla, tak třeba se to tentokrát povede, já si nejspíš půjdu pro ten peeling :-D.

   Vymazat
 5. Páni, tolik produktů se mi nikdy nepodařilo spotřebovat :D Ale já jsem hroznej šnek.. Krém na ruce od Alverde mám taky a souhlasím, je super a navíc nestojí majlant. Zaujal mě šampon od Sante. Jakmile má být něco na objem, tak to musím mít :D Chci se zeptat, opravdu dělá větší objem? :) Jinak největší objem mi dělá henna, akorát se mi při prvním mytí vždycky komplet smeje, což mě hrozně štve :(

  MŮJ BIO SVĚT

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt? To se Ti jen zdá :-D teda musela jsem se fakt snažit, to je pravda, jinak bych měla průměrnou spotřebu 3 věci. Přesně krém na ruce za skvělou cenu! Henna mi právě taky udělá ten hlavní objem, naštěstí se mi smývá postupně, možná je to i odstínem nevím, dceři se černá henna taky vymyje strašně rychle - ten šampon to volume tak hezky udržuje, že ty vlasy neplihnou tak rychle a je to taky tím, že ty vlasy nezatíží. Mně to vyhovovalo.

   Vymazat
 6. Ja osobne mam rozpouzivanu vacsinou iba jednu vec daneho druhu (vynimkou su telove mazadla, to mam vzdy jedno lahsie a jedno hutnejsie, podla toho, ci sa niekam chystam alebo nie a samozrejme dekorativka), takze spotrebovavam postupne a nejak nemam motivaciu sa do podobnych vyziev zapajat. skor si musim davat nakupovacie stopky, aby sa mi nehromadili veci, ktore cakaju na svoj cas :/ :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nakupovací stopstav jsem měla taky zároveň s tou spotřebou :-), ono se to tak nějak s tím spojí. Myslím, že tohle je asi nejrozumnější přístup, mít otevřenou jen jednu věc a postupně spotřebovat, po téhle masové spotřebě mám docela uklizeno, tak to zase půjde líp :-).

   Vymazat
 7. Dobrý článek, hezky jsem si početla. Můj článek s mega spotřebou (díky Tobě) už je taky na blogu:

  http://bourjoisgirl.blogspot.cz/2016/10/spotrebovano-novinky-v-zari.html

  A co se táče toho intimního gelu, myslím, že ty privátní značky jsou často lepší než Lactacyd a spol. teď mám extra sensitiv intimní gel z dm, a je super (bez SLS). Poslední dobou mi hodně vadí Tebou zmiňované sulfáty, tak od nich asi úplně upustím. Mám doma Bourjois Healthy mix a Bourjois City Radiance a nemůžu se rozhodnout, který je lepší, mám moc ráda oba :). Měj se krásně a ještě jednou díky za výzvu!

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám všem za zastavení a že věnujete svůj čas napsání komentáře. Moc mě taková zpětná vazba těší!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Translate